Menu

Dálkový přenos dat

data

Jak to funguje?

Současná moderní měřící technika umožňuje dálkový přenos dat z měrných bodů a přenos informací formou SMS.

Využití je zejména v oblasti technologie čerpání a transportu vody (lázeňské společnosti, jímací oblasti, vodárenství), v oblasti monitoringu kanalizačních sítí a v monitoringu povrchových vod - lokální výstražné systémy pro potřeby ochrany před povodněmi.

Operativní data získaná on-line jsou zdrojem informací pro operativní řízení a rozhodování, dále mohou být součástí automatického systému řízení a regulace technologických prvků.

Funkce SMS (dotazové, alarmové, řídící) informují zvolený okruh uživatelů o aktuálních měřených hodnotách, alarmové zprávy umožňují okamžitou reakci příjemce při překročení limitní hodnoty a řídící zprávy provádí ovládání technologických prvků (například zapnutí/vypnutí čerpadel).

Také dálkový přenos dat je možné dlouhodobě provozovat na vlastní napájecí zdroje měřícího systému.

Přístup klientů k měřeným údajům využívá většinou internetových technologií. Mimo základní verze přístupů dodáváme technologické obrazovky pro správu a vizualizaci měřených dat.

Vybrané realizace

 • Lokální výstražné systémy pro potřeby ochrany před povodněmi
  Monitoring stavů hladin a srážek pro více jak 40 lokálních výstražných systémů.
 • Přírodní léčivé zdroje
  Zajišťujeme techologie řízení a regulace exploatace přírodních léčivých zdrojů a transportu vody do akumulace.
 • Kanalizační sítě
  Monitoring stavů hladin, průtoků a srážek na kmenových stokách,odlehčovacích komorách a retenčních nádržích.
 • Jímací území
  Zajištujeme monitoring a datový přenos na území ČR i v zahraničí. V roce 2010 jsme realizovali akci v Srbsku, na lokalitě LAZAREVAC. Zajišťovali jsme monitoring stavů hladin na objektech podzemních vod v připravovaném vodárenském území, datový přenos do ČR, technologickou obrazovku pro správu a vizualizaci měřených dat v češtině a srbštině.

602 786 247 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Šimáčkova 674/137, Líšeň, 628 00 Brno